Az eredetinek mondható olasz Manicotti receptje közelebb áll a mi Hortobágyi palacsintánkhoz, mint gondolnánk. Az is lehet, akár valószínűnek is hívhatnám, hogy a múlt homályába vesző eredettel bíró Manicotti recept nyilvánvalóan előbb született, mint az ötvenes évek szülöttje, a Hortobágyi palacsinta, azaz helyesebb úgy mondani, hogy a Hortobágyi palacsinta áll közel a Manicottihoz.
Akár így, akár úgy, de Olaszországban a Manicotti palacsintába töltött valami, valamivel leöntve, majd megsütve. Amerikában ellustulva a recept leegyszerűsödött és a palacsintából tészta lett, mintha Canelloni lenne. Csak ez az Amerikai-Olasz tészta hullámos, talán csak azért, hogy valamiben különböző legyen a Canellonihoz képest.
A Manicotti sokféleképpen variálható. Tölteléke lehet húsos vagy sajtos, az öntet rajta lehet paradicsomos vagy besamel avagy akár a kettő keveréke. Akárhogy is készíted, nagyon finom. Akár sütsz hozzá palacsintát, akár egyszerűsíted ezt a lépést és vásárolsz hozzá Manicotti tésztát
Ez a recept palacsintás, petrezselymes sajtkeverékkel töltött, paradicsom szósszal borított. Négy palancsintával elkészítve tartalmas előétel avagy könnyed főételként fogyaszthatod.
Hasznos linkjeim a recepthez:
A pomarola szósz receptjét itt találod: Pomarola, az egyszerű spagetti szósz receptje
(ne feledd, hogy a pomarola recept 4 adagra szól, ehhez a recepthez csak a negyedét készítsd el)
Ismerkedj meg a Manicotti tésztával itt: Manicotti tészta
Óvatosan vágd ketté a palacsintákat és tányéronként két-két félpalacsintát helyezz el. Óvatosan bánj vele, könnyen szétesik.