Egy egyébként egészséges étkezésre törekvő családban sokszor gondot okozhat, ha néhány tagja enne húst, míg más családtagok pedig inkább nem. Már lejátszották azt a kompromisszum kereső menetet, hogy vagy a húsevők szokjanak le a szokásukról vagy a húst nemevők szokjanak vissza rá. Sem az egyik, sem a másik út nem bizonyult járhatónak. Marad a mindkét felet kielégítő duplikáló megoldás. ami viszont megnehezíti annak az életét, aki a vacsorát készíti.
Ilyen esetben jönnek jól az olyan univerzális ételek, amelyek teljes értékűek hús nélkül is, meg hússal is. Így is finomak meg amúgy is.
Mint ez a hagyományos kínai technikával elkészített étel. A wokban készült ételek egyébként is lépcsőzetesen készülnek fel, az egyik alapanyag követi a másikat módszert követve. Így lehet biztosítani azt a feltételt, hogy az alapanyagok minden egyes darabkája egyerre piruljon. Ez az étel megállja a helyét hús nélkül is, ilyen esetben legfeljebb ha elegendő proteinhez szeretnél jutni, akkor a hús helyett tehetsz még bele több gombát, lehetőleg ázsiában előszeretettel használt, jól pirítható fajtákat. De könnyen készíthetsz a recept alapján húsos, meg húsnélküli verziót is, anélkül, hogy ez lényegileg befolyásolná az étel elkészítési idejét vagy éppen az élvezhetőségét.
Nem minden az, aminek látszik.
Bármennyire is tésztát vélsz felfedezni az ételben úgy első ránézésre, a spagettifélének látszó valamiknek a külsőt leszámítva nem sok közük van a tésztához. Elsőre furcsán hat a válasz: az, ami tésztának látszik benne, az krumpli. Wokban pirított krumplicsíkok.
Ahhoz azonban, hogy a krumplicsíkok piruljanak a wokban, nem árt, ha rendelkezel olyan célszerszámmal, amivel a krumplit és a többi zöldséget egyenlő méretű csíkokra tudod gyalulni. Csak késsel felszerelkezve a művelet egyhén szólva is bosszantó, az eredmény pedig messze nem lesz kielégítő.
Hasznos linkjeim a recepthez:
Ismerkedj meg a receptben haszlált alapanyagokkal:
Szedj a tányérra egy adagot, majd szórd meg gyufaszálra vágott újhagymával.