Sokan szeretik, ha a főzésen gyorsan túleshetnek, az étel elkészítéséhez nem szükséges különleges konyhai ismeret. Az sem hátrány, ha az étel pénztárcakímélő, de azért legyen a végeredmény finom is. Az ínyencek még hozzáteszik azt is, hogy legyen különleges.
Ez az étel ezt mind tudja.
Előételnek kiváló, de vacsorának is bőven megállja a helyét, legfeljebb nagyobb étkűek duplázzák az adagot.
Mi az a Halloumi? Ha így nem, de akkor grillsajt néven biztosan láttad már az üzletek polcain ezt a ciprusi származású sajtfélét. Emeld csak le a polcról, vidd haza és próbáld ki, hogy mit tud ebben az ételben.
A birsalmasajt furcsán hangzik fokhagymásan? Nekünk, magyaroknak igen. Spanyolországban, annak is déli részén, Andalúziában azonban többévszázados (mór eredetű) hagyomány a birsalmasajt is és annak fokhagymásított verziója. Érdemes hozzá még lágy, frissen készített birsalmasajtot használni, ha a sajt már túlságosan kemény lenne, akkor nagylyukú sajtreszelőn ajánlatos lereszelni és egy kevés vízzel felmelegítve fellágyítani. Ami engem illet, idén a birsalmafám rekordtermést hozott, hegyekben állnak a kamrámban a frissen készített birsalmasajtok, így könnyű a helyzetem.
Hasznos linkjeim a recepthez:
Így készítsd a birsalmasajtot: Birsalmasajt recept
Olvass érdekességeket, információkat a birsalmáról itt: Erisz aranyalmája: a birsalma
Tegyél egy szelet sajtot a tányérra, helyezz rá egy sült brokkoli rózsát, végül habnyomóval nyomj a satra egy kevés fokhagymás birsalmasajtot.