Ki ne ismerné a klasszikus vadast? Ki nem készített már? Olyan biztosan nincsen, aki legalább egyszer ne kóstolta volna már. Zsemlegombóccal vagy esetleg tésztával...
Melyikkel a jobb? Én sem tudtam eldönteni. Gondoltam egyet, miért ne lehetne egyszerre mindkettővel?
Nem könnyű olvasásra méltó vadas receptet közzétenni, hiszen mindenkinek van egy bevált receptje. Bízom benne, hogy ez a recept tartalmaz néhány olyan ötletet, ami egyedibbé varázsolja a vadasmártás ízét, ugyanakkor nem is torzítja el és ha elkészíted, ezentúl ez lesz A VADAS recept nálad is. Én azt nem tudom megmondani, hogy miképpen készíts igazi vadas mártást. De azt igen, hogyan készítem én, ha meg akarom lepni a vendégeimet egy igazán ízes vadas mártással és hogyan kényeztetem a családomat, ha éppen vadasra vágynak. Még egyetlen vendégem sem hagyta kérdés nélkül: Te hogyan csináltad ezt a vadast ennyire finomra?
Van, hogy vad hússal, sokszor csak úgy hamiskásan készítem a vadast. Mint most: borjú hátszínnel. Nem akárhogyan, hanem egy különleges páckeverékkel egyedivé varázsolva, amelynek a legfőbb alkotóeleme a kávé. Erős kávé.
Gondolkodtasd el hát a családodat és/vagy vendégeidet, mitől is olyan íztelített ez a vadas mártás! Ha nem árulod el az összetevőket, garantáltan nem fognak rájönni, hogy mi okozza a különbséget. A vadasban szokatlan, de azzal harmonizáló ázsiai összetevők, a sake, a gyömbér és a kurkuma szinte észrevétlenül fokozzák az ízvilágot, anélkül, hogy elárulnák magukat.
Hasznos linkjeim a recepthez:
Ismerkedj meg a receptben használt tésztafajtával itt: Spaghettini
Vagy válassz helyette más tésztát itt: Hosszú tészták
Pácolás (előző nap este):
Vadas szósz:
Zsemlegombóc:
Közben főzd meg a tésztát a csomagolásán találhatóak szerint (Hogyan főzz helyesen olasz tésztát?)